Parafia
św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Grudziądzu

Adopcja Serca


Parafia nasza za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Caritas włączyła się w działania związane z „Adopcją serca” polegające na pomocy finansowej konkretnym dzieciom w krajach misyjnych. Na trójkę dzieci w Kamerunie przekazaliśmy kwotę 750 zł. Dzięki anonimowej rodzinie, która wpłaciła 500 zł adoptowaliśmy kolejną dwójkę dzieci. 

Wsparcie będzie pochodziło ze zbiórki na Caritas w Grudziądzu w trzecią niedzielę miesiąca, a konkretnie z połowy przeznaczonej na działalność Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii. Druga połowa przeznaczona będzie na działalność Grudziądzkiego Centrum Caritas.

Otrzymaliśmy listy z wyrazami wdzięczności oraz zdjęcia dzieci od sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła (michalitki).

Poniżej zdjęcia adoptowanych dzieci oraz kilka zdań o ich trudnej sytuacji życiowej.
 
Nazwisko: Tchouwa Tchakounte, imię: Raphael. Chłopiec – lat 4. Ma jeszcze 2 braci i młodszą siostrę. Uczęszcza do przedszkola. Pochodzi z rodziny wielodzietnej. Ojciec porzucił rodzinę, dziećmi zajmuje się matka przy pomocy swojej rodziny. Zajmują się głównie uprawą roli i drobnym handlem.
 
Nazwisko: Nana Elombil, imię: Kenan Arthur. Chłopiec – lat 4. Ma jeszcze młodszą siostrę. Uczęszcza do przedszkola. Rodzina porzucona przez ojca. Dziećmi zajmuje się matka z pomocą swojej rodziny.

 
Nazwisko: Ntennou Tchouta, imię: Prince Staline. Chłopiec – lat 5. Ma jeszcze 4 braci i 3 siostry. Uczęszcza do przedszkola. Rodzina żyje w skrajnym ubóstwie. Ojciec chłopca zmarł dwa lata temu. Jego rodzina nie interesuję się losem matki i dzieci. Aktualnie matka i dzieci mieszkają u babci, ze strony matki. Kobiety utrzymują rodzinę z uprawy roli i drobnego handlu. 
Nazwisko: Tchuigang, imię: Pauline. Dziewczynka – lat 4. Ma jeszcze 3 braci. Uczęszcza do przedszkola. Dziewczynka pochodzi z ubogiej rodziny wielodzietnej, utrzymującej się z uprawy roli.

 
Nazwisko: Ngansop, imię: Brenda Jozelle. Dziewczynka – lat 8. Ma jeszcze młodszą siostrę. Uczęszcza do 2 klasy. Dziewczynka pochodzi z ubogiej, rolniczej rodziny, zajmującej się uprawą roli.