Parafia
św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Grudziądzu

2022-12-31
Facebook/Sanctus

Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Sanctus”


8 stycznia o godzinie 16.00 w naszej parafii odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Sanctus” działającego w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku. W trakcie koncertu usłyszymy kolędy i pastorałki w ciekawych i współczesnych aranżacjach, jednocześnie niepozbawionych tradycyjnych melodii i możliwości wspólnego śpiewania ich razem z zespołem.

Grupa Sanctus jest wyjątkową formą muzycznego podróżowania. To przede wszystkim podróż z modlitewnym przesłaniem. Założycielem zespołu jest Arkadiusz Szulc, który z przyjaciółmi w 2010 r. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach założył zespół wykonujący muzykę chrześcijańską. W marcu 2013 r. światło ujrzała pierwsza płyta pt. "Bóg jest z nami". Po przeprowadzce do Gdańska zaczął działać przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Owocna współpraca przyniosła dwie kolejne płyty: „Sanctus Kolędy” a następnie w pełni autorski album pt. „Poślij mnie”. Sanctus koncertuje w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

Trasa kolędowa zespołu Sanctus promuje wydaną przez nich płytę „Sanctus Kolędy”, do której nabywania po koncercie serdecznie zachęcamy.